DC12V/24V 50L за кампување автомобилски компресор Кутија за ладење Фрижидер Фрижидер

Краток опис:


 • Ставка бр:KYCF-40
 • Капацитет:40 л
 • Класификација на климата:Т, СТ, Н, СН
 • Димензии на производот:655*390*433мм
 • Нето маса:13,5 кг
 • Големина на пакетот:689*454*498мм
 • Ладилно средство:R134a 45 g
 • Везикант на пена:C5H10/C-пентан
 • Пад на температурата:40-50 °C Може да се нагоре -12 °C
 • Номинална моќност:45 w
 • Потрошувачка на енергија:0,13 kwh/24h
 • Напојување:AC 100-240V/50-60Hz & DC 12V/24V
 • 20GP/40GP/40HQ:168/346/430 картони
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Параметри на производот

  50 л
  ZX

  партиција

  ACVAVAV (8)

  отпорни на абење против судир

  ACVAVAV (7)

  затегнатоста

  AS

  автомобил и домаќинство

  силна носивост

  силна носивост

  приспособлив可定制

  приспособливи

  со висок капацитет大容量的

  со висок капацитет

  PU изолација слој

  PU изолација слој

  За оваа ставка

  Нашиот пренослив фрижидер за автомобили, ултимативно решение за ентузијасти на отворено кои сакаат да ја одржуваат храната и пијалоците кул додека се движат.Дизајниран за потребите на авантуристичките луѓе, нашиот фрижидер за автомобили комбинира преносливост, брзо ладење, прилагодлива контрола на температурата, енергетска ефикасност и кабинет со LED екран за да обезбеди практично и сигурно решение за ладење

  ASD

  Апликации за производи

  Нашиот пренослив фрижидер за автомобили е совршен за активности на отворено и употреба на возила.Без разлика дали кампувате, патувате, одите на патувања или поминувате време во вашиот RV, нашиот фрижидер за автомобил ќе се погрижи вашата храна и пијалоци да останат свежи и ладни во текот на вашето патување.Тоа е исто така одличен додаток за излети, патувања на плажа, забави во опашката и сите други настани на отворено.

  Предности на производот

  Нашиот пренослив фрижидер за автомобили се издвојува од конкуренцијата поради неколку клучни предности:

  1. Преносливост: Дизајниран имајќи ја предвид практичноста, нашиот фрижидер за автомобил е лесен и лесен за носење.Доаѓа со вградени рачки и ремени за транспорт без напор, што го прави совршен за авантури на отворено.

  2. Брзо ладење: нашиот фрижидер за автомобил користи напредна технологија за ладење за брзо да ја намали температурата, обезбедувајќи вашите пијалоци и храна да останат ладни и освежителни дури и при топли временски услови.

  3. Прилагодлива контрола на температурата: Со нашиот фрижидер за автомобил, имате целосна контрола врз поставките за температурата.Лесно прилагодете го на посакуваното ниво, без разлика дали треба да ги чувате вашите пијалоци ладни или да ги зачувате чувствителните прехранбени производи на одредена температура.

  4. Енергетска ефикасност: Ја разбираме важноста од зачувување на енергијата, особено во надворешни услови каде што изворите на енергија може да се ограничени.Нашиот фрижидер за автомобил е дизајниран да биде енергетски ефикасен, овозможувајќи ви да уживате во кул пијалоци и храна без да ја трошите батеријата на вашето возило или надворешен извор на енергија.

  5. Кабинет со LED дисплеј: Нашиот фрижидер за автомобил има ЛЕД кабинет за дисплеј, обезбедувајќи јасен преглед на содржината внатре.Добро осветлената внатрешност го олеснува лоцирањето на предметите, дури и во темница или ноќе.

  Карактеристики на производот

  1

  Може да работи на 12V/24V DC и 100-240V AC.

  2

  Може да постави температура од студ на мраз -25℃ и до +6℃.

  3

  Дигитално претходно поставување на температурата и LCD дисплеј со предвидување неуспех се прикажуваат.

  4

  Внатрешен кабинет со LED светло.

  5

  Имајте модел за ладење: ECO и Max.

  6

  Имајте USB влез, поврзување со Bluetooth и прекинувач за итни случаи.


 • Претходно:
 • Следно: