KY103 30L ледена кутија Пластична пренослива надворешно кампување ладилник за скара

Краток опис:


 • Модел:KY103
 • Капацитет:30 л
 • Материјал:HDPE, PS
 • Материјал за изолација:PU или EPS
 • Надворешни димензии:535х340х310мм
 • Внатрешни димензии:445х270х250мм
 • Големина на пакувањето:540x360x325mm, 1 парче / картонска кутија, PE торба и картон
 • Бруто тежина/нето тежина:3,7/2,9 кг по картон
 • 20"/40"/40HQ вчитување Количина:411/850/1076 картони
 • Додаток:** Ладно одржливо повеќе од 48 часа ** Издржливата конструкција е отпорна на гребење.** Капак што не се заклучува ** Екстра дебелата изолација обезбедува супериорно задржување на топлината.
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Параметри на производот

  vasb
  пластичен материјал

  пластичен материјал

  силна носивост

  силна носивост

  силна носивост

  силна носивост

  акасва (5)

  нема потреба од струја

  затегнатоста

  затегнатоста

  акасва (2)

  материјали за квалитетна храна

  отпорни на абење против судир

  отпорни на абење против судир

  акасва (4)

  да се задржи ладно од 72 часа

  За оваа ставка

  Нашата кутија за ладилници е специјално дизајнирана за транспорт на храна, осигурувајќи дека таа останува свежа и безбедна за консумирање.Идеален е за транспорт на свежо месо, млечни производи, овошје, зеленчук и се друго што треба да се чува на ладна температура за да се одржи свежината.Нашиот ладилник е совршен за употреба во различни поставки, вклучително кампување, настани на отворено, багажник и многу повеќе.

  Апликација за производ

  Направена од нетоксични, невкусни материјали кои се одобрени за директен контакт со храната, оваа кутија за ладење е совршена за складирање на сите ваши омилени закуски и пијалоци.Плус, со празните пакувања мраз, помага да се зголемат одржливите перформанси на ладењето, што го прави еколошки избор.Опремен со една празна кутија за мраз, може да ги зголеми одржливите перформанси на ладењето.

  Предност на производот

  Нашата кутија за ладилници нуди неколку предности во споредба со другите производи на пазарот, што го прави идеално решение за секој што сака да транспортира храна на безбеден и ефикасен начин.Некои од клучните предности на нашата кутија за ладилници вклучуваат:

  1. Висококвалитетни материјали: Нашата кутија за ладилници е направена од материјали со врвен квалитет, осигурувајќи дека е издржлива и долготрајна.Слојот за изолација од PU обезбедува одлична изолација за да ја одржува вашата храна ладна, додека пластичниот материјал што се користи во конструкцијата на кутијата за ладилници е отпорен на гребење, отпорен на кршење и може да издржи сурови надворешни средини.

  2. Приспособливо: Нашата кутија за ладилници може да се приспособат, што значи дека може да се прилагоди за да ги задоволи вашите специфични потреби.Нудиме палета од различни големини за сместување на различни количини храна и можеме да го прилагодиме ладилникот со логото или името на вашата компанија за професионален допир.

  3. Разноврсна: Нашата кутија за ладилници е разноврсна и може да се користи за низа различни намени.Без разлика дали станува збор за кампување или за семејни патувања, нашиот ладилник е дизајниран да се користи во низа различни поставки.

  4. Лесна за употреба: Нашата кутија за ладилник е лесна за употреба и не бара надворешен извор на енергија.Едноставно спакувајте ја храната во кутијата, затворете го капакот и таа ќе одржува ладна температура подолги периоди.

  Карактеристики на производот

  acvadbva (1)

  Чувајте го и ладно и топло, чувајте го ладно повеќе од 72 часа.

  acvadbva (2)

  Материјал за квалитетна храна, безбеден, здрав, без чуден мирис.

  acvadbva (1)

  Засилена рачка за лесно носење.

  acvadbva (4)

  Шарката со целосна должина, автоматско запирање може да направи капакот на кутијата да не се превртува прекумерно и да не оштети

  acvadbva (5)

  На страната на кутијата има приклучок за вода, кој лесно може да ја исцеди стопената ледена вода.

  acvadbva (3)

   Заптивна лента како фрижидерот, која може да го блокира ладниот воздух, а не истекувањето.

  Апликација за производ

  HH3A5541
  HH3A5539
  HH3A5452

  Процес на производство

  56d8515158ddf719f853045b0839059
  бои

  Прилагодено лого


 • Претходно:
 • Следно: